Infolinia Fundacji: 572-382-444, 572-382-456

Akcja Fundacji – Maski dla potrzebujących


Fundacja Instytut Aktywizacji Regionów we współpracy z Centrum Aktywności Seniora w Gdyni oraz Dziennym Domem Pomocy Społecznej przy ul. Gen. Maczka 1 w Gdyni przy wsparciu Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku podjęła inicjatywę szycia maseczek ochronnych wielokrotnego użytku w różnorakich wzorach.

W dniach od 20 kwietnia do 31 maja 2020 roku zorganizowaliśmy akcję szycia bawełnianych maseczek ochronnych, które trafią do DPS-ów i centrów interwencji kryzysowej w powiatach i miastach, z którymi współpracujemy jako organizacja pozarządowa.

Do chwili obecnej powstało już ponad 1000 sztuk maseczek.

Podziękowania kierujemy przede wszystkim do wszystkich uczestników, wolontariuszy zrzeszonych w Centrum Aktywności Seniora w Gdyni oraz podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Gen Maczka 1 w Gdyni oraz Fundatora akcji.

Organizatorem akcji jest Fundacja Instytut Aktywizacji Regionów z siedzibą w Gdyni.

Fundatorem akcji jest Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, która wsparła uczestników akcji i wolontariuszy.

Firma Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. została założona w 1989 r. przez farmaceutów Aleksandrę i Zenona Ziaja. Udział kapitału polskiego wynosi 100%. Działalność firmy to produkcja farmaceutyków oraz wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji twarzy, włosów, ciała i jamy ustnej. Początkowo firma swoją ofertę kierowała głównie na rynek apteczny, by w ciągu 31 lat istnienia rozwinąć się w europejską markę kosmetyczną i farmaceutyczną. Potwierdza to wielomilionowe grono konsumentów oraz ukształtowana pozycja lidera na rynku polskim. Strategia firmy opiera się na produkcji nowoczesnych preparatów przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć współczesnej dermatologii oraz wieloletniej wiedzy farmaceutycznej. Pierwszym produktem firmy Ziaja był naturalny krem oliwkowy sprzedawany z powodzeniem do dziś. Obecnie firma oferuje około 1000 preparatów pielęgnacyjnych oraz leczniczych. W skład całej oferty Ziaja wchodzą preparaty dedykowane poszczególnym kanałom dystrybucji: oferta kosmetyczna ogólna- Ziaja kosmetyki do drogerii i sklepów, preparaty lecznicze i dermokosmetyki Ziaja MED dla rynku medyczno-farmaceutycznego (apteki, gabinety lekarskie), preparaty profesjonalne Ziaja PRO skierowane dla
kanału profesjonalnego (gabinety kosmetyczne, SPA&Wellness).